HAQ GOSTAR

نمونه شکوائیه جعل و کلاهبرداری

reply_all نوشته شده توسط haqgostar در تاریخ

9,655 نمایش
نمونه شکوائیه جعل و کلاهبرداری - tanzim
نمونه شکوائیه جعل و کلاهبرداری

نمونه شکایت جعل و استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری

در متن ذیل سعی شده است توسط وکیل کیفری متخصص ما در مؤسسه، یک نمونه شکوائیه (شکایت) در خصوص جرم جعل و استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری قرار گیرد.

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد

با سلام و احترام

احتراماً توکیلاً در خصوص شکوائیه تقدیمی مطابق قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و همچنین قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری به استحضار آن مقام محترم قضایی می رساند:

موکل به موجب قولنامه مورخ …. یک قطعه زمین به متراژ …. متر مربع را از پدر مشتکی عنه خریداری می نماید و بعد از خرید این ملک، مشتکی­ عنه به موکل مراجعه و موکل را ترغیب به خرید یک ساعت آب و لوله کشی آب که قرارداد پیوست گردیده می نماید. از آنجا که موکل خود به دلیل مشغله کاری (موکل نظامی بوده و امکان اخذ مرخصی جهت این اقدامات را نداشته است) نمی توانسته خود شخصاً فروشنده این موارد را پیدا نماید، بنا بر پیشنهاد مشتکی عنه محترم مقرر می گردد که از سوی موکل پول به حساب ایشان واریز تا ایشان نسبت به انعقاد قراداد با این اشخاص اقدام و سپس موکل بعد از امضاء فروشنده و شهود، با اطمینان به عمل ایشان، نسبت به امضاء ذیل این قراردادها اقدام و قرارداد را تحویل می گیرد. حال در هفته اخیر، موکل به این اشخاص (فروشندگان) مراجعه نموده و هر دو این اشخاص منکر امضاء خود در ذیل قرارداد می گردند و بیان می دارند که این امضاء آنها جعل شده است. حال از آنجا که این ۲ قرارداد توسط مشتکی عنه اخذ شده و در اختیار موکل قرار گرفته است و موکل نیز بر مبنای انعقاد این قراردادها به حساب ایشان پول واریز نموده است، لیکن فی الحال در فرض جعلی بودن امضاء های اشخاص ذیل این ۲ قرارداد با توجه به ارائه آنها از سوی مشتکی عنه و دریافت وجه بابت انعقاد آنها به ادعای پرداخت مبالغ به فروشندگان، تقاضا دارد موضوع به کارشناس خبره ارجاع تا با بررسی این امر مشخص گردد اگر به هر نحو جعلی صورت گرفته باشد، تقاضای تعقیب و مجازات مشتکی عنه تحت عناوین جعل و استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری  مطابق مقررات قانون مجازات اسلامی و قانون تشدید مجازات ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری از آن مقام محترم قضایی مورد استدعاست.

از طرفی لازم به ذکر است مبالغ پرداختی موکل به ایشان بابت این قراردادها به میزان ۷۸ میلیون تومان می باشد.

با تشکر و احترام

  • insert_comment اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.

assignment_ind mail phone_in_talk