HAQ GOSTAR

نمونه دادخواست مطالبه خسارت

reply_all نوشته شده توسط haqgostar در تاریخ

19,764 نمایش
نمونه دادخواست مطالبه خسارت - tanzim
نمونه دادخواست مطالبه خسارت

نمونه دادخواست مطالبه خسارت دادرسی و حق الوکاله وکیل

اگر به هر نحو علیه شما دادخواست از سوی خواهان مطرح شد و شما با دفاع لازم اقدام به رد دعوای ایشان نمودید و حتی در فرض اخذ وکیل در پرونده، می توانید با قطعیت دادنامه صادره ضمن دادخواست مجزا از طریق مراجع قضایی و ثبت دادخواست، کلیه خسارات وارده و همچنین حق الوکاله وکیل را از مسبب حادثه مطالبه نمائید. در متن ذیل توسط وکیل متخصص و مجرب امور حقوقی مؤسسه حق گستر، یک نمونه دادخواست برای مطالبه خسارات مزبور به شورای حل اختلاف به دلیل اینکه مبلغ مزبور زیر ۲۰ میلیون تومان بوده است برای آشنایی شما مخاطبین محترم درج گردیده است:

ریاست محترم شورای حل اختلاف مشهد

با سلام  و احترام

احتراماً اینجانب در خصوص دادخواست تقدیمی به استحضار آن مقام محترم قضایی می رساند:
خوانده محترم اقدام به طرح دعوا در شعبه … دادگاه عمومی حقوقی مشهد طبق کلاسه … نموده که علی رغم در اختیار داشتن آدرس و از روی عمد، با مجهول المکان معرفی نمودن اینجانب موفق به اخذ رأی به صورت غیابی علیه اینجانب نموده است. حال پس از اطلاع از دادنامه صادره اینجانب نسبت به آن در قالب اعتراض، اقدام به واخواهی نموده و مجبور به پرداخت مبلغ هزینه دادرسی به میزان ۴۷۳۰۰۰۰۰ (چهل و هفت میلیون و سیصد هزار ریال) گردیده ام  و از طرفی به علت عدم آشنایی با مسائل حقوقی مجبور به گرفتن وکیل شده که ایشان نیز مبلغ ۴۵۰۰۰۰۰۰( چهل و پنج میلیون ریال) از اینجانب حق الوکاله دریافت نموده است. در نهایت از آنجا که با توجه به تقصیر عمدی خوانده محترم این خسارات به اینجانب وارد شده است تقاضا دارد به شرح خواسته و مطابق ماده ۵۱۵ قانون آیین دادرسی مدنی و همچنین ایشان با اقدامات انجام شده مسبب خسارات وارده گردیده است، تقاضای صدور حکم به شرح خواسته مورد استدعاست.

با تشکر و احترام


جملات کلیدی: وکیل – حق الوکاله – نمونه دادخواست – مطالبه خسارت – مطالبه حق الوکاله

 • insert_comment تاکنون 5 دیدگاه ارسال شده است.
 • شما هم دیدگاه خود را ارسال نمایید.
 1. امیر

  سلام ایابعد از صدور حکم توسط دیوان در پرونده های ۴۷۷میتوان درخواست چاپ حکم در روزنامه ها را کرد

  • haqgostar

   با سلام بعد از پذیرش اعاده دادرسی و نقض دادنامه به دلیل خلاف شرع بودن، پرونده را برای رسیدگی مجدد ماهوی به شعبه ارسال می نماید و خود دیوان رأی ماهوی صادر نمی نماید تا بحث چاپ یا انتشار آن مطرح گردد.

 2. حمیدرضااربابی

  سلام ۲سال پیش خودرو خودرابرای تعمیر دادم وبعد که برای تحویل گرفتن آمدم طرف خودرورافروخته بود وتوسط پلیس به علت خلافکاربودن دستگیرشده بود تاحال دوبار شکایت کیفری داده ام ومیگویند الان خودرو ات دست کیست و قرار منع تعقیف یا موقوف صادر کرده اند باید چکارکنم سند وهمه مدارک به نامم تست

 3. محمد هادی جديدی

  با سلام
  شکایت از شهادت کذب و نمونه دادخواست مطالبه حق الوکاله و خسارات شکایت کاذب از بنده که منع تعقیب صادر شده

  • haqgostar

   با سلام، چند نمونه دادخواست و لایحه در سایت قرار داده شده است و در صورت تخصصی بودن و مرتبط بودن با موضوع شما، می توانید از وکیل متخصص مؤسسه ما مشاوره دریافت نمائید.

assignment_ind mail phone_in_talk