HAQ GOSTAR

طلاق توافقی

reply_all نوشته شده توسط haqgostar در تاریخ

1,539 نمایش
طلاق توافقی -  توافقی
طلاق توافقی

طلاق توافقی (طلاق به درخواست طرفین)

طلاق توافقی امروزه شایع ترین علل طلاق فی مابین زوجین می باشد. این نوع طلاق یا از نوع خلعی بوده یا مبارات می باشد. طلاق خلع مستند به ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی: «طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر خود دارد در مقابل مالی که به شوهر می دهد طلاق بگیرد اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیشتر و یا کمتر از مهر باشد.» در طلاق خلعی، کراهت زن از شوهر خود به حدی است که حاضر به بذل کل مهریه بوده و یا حتی حاضر به پرداخت مبلغ به شوهر خود در جهت انجام طلاق خواهد بود. در این نوع طلاق اصولاً زن کل مهر و سایر حقوق مالی خود را بذل نموده و در عوض آن از شوهر خود وکالت در طلاق دریافت می کند. در طلاق مبارات مستند به ماده ۱۱۴۷ قانون مدنی: «طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین باشد ولی در این صورت عوض باید زائد بر میزان مهر نباشد.» مستند به ماده مزبور، زمانی که بین زوجین برای ادامه زندگی رغبتی نبوده و قصد جدایی از هم را داشته باشند، می توانند با توافق با یکدیگر اقدام به جدایی و درخواست طلاق از دادگاه می نمایند.

مراحل انجام و اجرای طلاق توافقی

جهت انجام طلاق توافقی، اگر زن از شوهر خود وکالت در طلاق داشته باشد، ابتدا باید اقدام به انجام مشاوره قبل از طلاق در دفاتر مشاوره روانشناسی معرفی شده در هر شهر یا شهرستان نماید و پس از اتمام مراحل مشاوره، در جهت ثبت دادخواست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و ابتدا نسبت به ثبت نام در سامانه ثنا اقدام و سپس اقدام به ثبت دادخواست طلاق توافقی نماید. البته باید دقت داشت که در این نوع طلاق، در صورت عدم حضور زوج (شوهر) برای ثبت طلاق یا وکالت در طلاق داشتن، زوجه باید حتماً یک وکیل از جانب شوهر خود اختیار نموده و با وکالتی که از شوهر خود دارد، اقدام به وکالت به صورت مع الواسطه به وکیل دادگستری نماید، سپس با ایشان نسبت به ثبت دادخواست اقدام نماید. بعد از ثبت دادخواست، با ارجاع آن به دادگاه خانواده، نسبت به تشکیل جلسه و صدور رأی مبنی بر گواهی عدم امکان سازش (طلاق) از سوی دادگاه اقدام می گردد.

بعد از صدور رأی، طرفین می توانند با اسقاط حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی خود، نسبت به دریافت نامه ارجاع به محضر جهت اجرای صیغه طلاق ارشاد می گردند.

وکیل خوب برای طلاق توافقی

مؤسسه ما مفتخر است با در اختیار داشتن بهترین وکلا در امر خانواده و طلاق، فارغ از اینکه در تمامی این مراحل اعم از اخذ وکالت در طلاق از شوهر یا بذل حقوق مالی از سوی زن، با حضور در دفاتر اسناد رسمی جهت تنظیم این اسناد در کنار شما بوده تا از همان ابتدا با آرامش خاطر نسبت به حصول نتیجه خود به بهترین شکل ممکن نسبت به انجام و اجرای صیغه طلاق اقدام نمائید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تعیین وقت قبلی از طریق تماس تلفنی و سپس با مراجعه حضوری به وکلای متخصص ما در امور خانواده و بهترین وکلای ما در امر طلاق به بهترین نحو ارشاد و با انعقاد قرارداد وکالت، بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید.

  • insert_comment اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.

assignment_ind mail phone_in_talk