HAQ GOSTAR

شکایت علیه پزشک

reply_all نوشته شده توسط haqgostar در تاریخ

1,260 نمایش
شکایت علیه پزشک - bma auction1
مراجع مربوط به شکایت علیه پزشک

شکایت علیه پزشک

وکیل متخصص ما در امور کیفری و مخصوصاً جرائم ویژه پزشکی به طور مختصر برای شما مخاطبین محترم در خصوص اینکه برای شکایت علیه پزشک به چه نهادهایی می شود مراجعه نمود مطلب زیر را ارائه نموده است.

باید توجه داشت برای شکایت علیه پزشک به مراجع زیر امکان مراجعه وجود دارد:

۱-دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی

 دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی که مردم می توانند برای رسیدگی به مشکلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی به آنجا مراجعه کنند و از این طریق می توانند دیه، و خسارات وارد شده را مطالبه کرده و اگر پزشک مرتکب قصور شده باشد مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.

۲-شورای حل اختلاف(ویژه امور بهداشت)

شورای حل اختلاف ویژه امور بهداشت که رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتیکه مبلغ خواسته یا محکوم به کمتر از ۵ میلیون تومان باشد و یا در صورتی که هر دوطرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا توافق داشته باشند، در صلاحیت آن می باشد.

۳-سازمان نظام پزشکی

سازمان نظام پزشکی تخلفات اداری و انتظامی پزشکان را مورد رسیدگی قرار می دهد و نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به شکل دائمی را در بر می گیرد. لازم به ذکر است در تمامی این موارد آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است نظریه پزشکی قانونی است و مبنای اکثر احکام صادره این نظریه کارشناسی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی رسیدگی به جرائم ویژه پزشکی، می توان با وکیل متخصص ما در امور کیفری و پزشکی به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره دریافت دارید.

  • insert_comment اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.

assignment_ind mail phone_in_talk