HAQ GOSTAR

نکات مهم خرید ملک

reply_all نوشته شده توسط haqgostar در تاریخ

1,300 نمایش
نکات مهم خرید ملک -  عکس
نکات مهم خرید ملک

نکات مهم خرید ملک

امروزه در جامعه شاهد خرید و فروش متعدد ملک از سوی اشخاص متعدد می باشیم و بر همین اساس در کنار حجم زیاد دعاوی مطالبه وجه چک، مشاهده می گردد که پرونده های مطرح شده در دادگاه اعم از حقوقی و کیفری که منشأ آن ناشی از خرید و فروش ملک می باشد نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است، لذا بر همین اساس وکیل متخصص ما در امور حقوقی و ملکی نکات مهمی که باید در زمان خرید یا فروش مد نظر قرار گیرد را برای شما مخاطبین محترم قرار داده است.

۱-پیشنهاد می شود اگر خریدار ملک هستید، بخش عمده ثمن معامله را در زمان تنظیم سند قرار دهید و حتماً قبل از پرداخت هرگونه وجه بابت ثمن قرارداد، مشخصات دقیق فروشنده و همچنین سند ملک را با هویت ایشان تطبیق دهید.

۲-بر اساس قرارداد و در تاریخ مقرر در دفترخانه ای که جهت تنظیم سند با فروشنده توافق نموده اید به همراه چک رمز دار الباقی ثمن معامله حاضر شوید.

 ۳-در صورت عدم حضور فروشنده در تاریخ مقرر، حتماً از سر دفتر، گواهی حضور خود و عدم حضور فروشنده را مطالبه نمایید.

 ۴-چنانچه فروشنده هستید، فراموش نکنید که حضور شما در روز مقرر برای تنظیم سند کافی نیست و می بایست در روز مقرر، استعلامات لازم را جهت انتقال سند انجام داده باشید.

 ۵-چنانچه خریدار هستید، فراموش نکنید که حضور شما بدون همراه داشتن الباقی ثمن معامله، در حکم عدم حضور شماست.

در نهایت پیشنهاد می شود قبل از انجام معامله و قبل از هرگونه اقدام، جهت جلوگیری از مشکلات آتی پیش رو و همچنین اطمینان خاطر از معامله انجام شده، از وکلای متخصص در دعاوی حقوقی و ملکی مشورت لازم را دریافت نمائید. مؤسسه حقوقی حق گستر مفتخر است با در اختیار داشتن وکلای متخصص در امور حقوقی و ملکی، قبل از انجام معامله، جهت تنظیم قرارداد یا مشاوره در خصوص چگونگی انجام معامله به بهترین نحو ارشاد نماید.

  • insert_comment اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.

assignment_ind mail phone_in_talk